Zawiasy do drzwi

Zobacz ofertę

Uchwyt do drzwi

Zobacz ofertę

Systemy kontroli dostępu

Zobacz ofertę

Klamka / Gałka / Szyld

Zobacz ofertę

Rygiel do drzwi

Zobacz ofertę

Okucia do szkła

Zobacz ofertę

Aktualności

Niesamowity zawias ukryty

21-09-2023

Niesamowity zawias ukryty

NIEWĄTPLIWIE NIEPODWAŻALNIE NIEZWYKŁY
WU-1R - jednorzędowy zawias ukryty jest produktem wartym uwagi i wdrożenia w najbliższych realizacjach. Ma wiele atutów, a jednym z nich jest łatwy montaż i regulacja zawiasu. Koleją zaletą, która zdecydowanie wyróżnia go na tle innych zawisów to fakt, że montaż części skrzydłowej z częścią ościeżnicową jest niebywale szybki i łatwy. Aż ciężko uwierzyć. Ale warto zaznaczyć, że przy tym zawias WU-1R wykazuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Zawias był przebadany w IFT Rosenheim i uzyskał 13 klasę użytkowania. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego ukazującego zadziwiająco szybki montaż.. 

Zawias ukryty jednorzędowy WU-1R

21-09-2023

Zawias ukryty jednorzędowy WU-1R

Dlaczego zawias ukryty jest taki niesamowity. 
Najbardziej wartościową zaletą tej grupy zawiasów jest ich estetyka, czyli wygląd, a dokładniej jego brak. Zawiasy są niewidoczne na zamkniętych drzwiach. Można je ujrzeć dopiero po otwarciu skrzydła drzwiowego. Taki system nie zaburza wizualnie designu panelu drzwiowego. 
Ukryty system zawiasów istotnie podnosi również bezpieczeństwo, ponieważ skutecznie utrudnia wtargnięcie osób niepowołanych. 
Poszerzamy ofertę zawiasów ukrytych o nowy WU-1R - jednorzędowy. Jest przełomowy ponieważ można go stosować na wąskich profilach. 

 

Złota klamka do drzwi zewnętrznych

20-09-2023

Złota klamka do drzwi zewnętrznych

Nie można przejść obok niej obojętnie.
Trzeba zawiesić oko na jej dostojnym i eleganckim designie.
Wykończenie na bogato - ANODA ZŁOTY ELEKTROPOLER 
Klamka H6 wersja wąska S26 na szyldzie krótkim SK3 wąskim S34 
A do kompletu:
Szyld wkładki zamka skręcany SZ5
 

 

Klamka do drzwi zewnętrznych

20-09-2023

Klamka do drzwi zewnętrznych

KLAMKA DO DRZWI

Temat tak oczywisty, że rzadko się o nim mówi. 
A klamki przecież potrafią być prawdziwymi arcydziełami sztuki. 
Jak np. klamka H7 - złoty elektropoler. Minimalistyczny design, przezierna rękojeść z okienkiem daje poczucie lekkości, perfekcyjna klasyka z powiewem ekstrawagancji. Każdemu wnętrzu dodają subtelnego charakteru. Ważnym atutem jest fakt, że mogą być stosowane również do drzwi zewnętrznych.
Istotnie wspomnieć należy, że klamki panelowe, to produkt o wysokim standardzie wytrzymałości i funkcjonalności. Wykonane z trwałych materiałów, charakteryzują się wysoką wytrzymałością, ale także eleganckim designem. Precyzyjnie zaprojektowane mechanizmy sprawiają, że klamki są niezawodne w długotrwałym użytkowaniu. Ergonomiczny kształt rękojeści powoduje, że doskonale układają się w dłoni, są bezpieczne i wygodne.

Taśma LED RGB w uchwycie do drzwi

20-09-2023

Taśma LED RGB w uchwycie do drzwi

poWALAjący 
Uchwyt PS21 podświetlony taśmą LED - RGB. 
Efekty świetlne rodem z przyszłości. 
Taśma LED RGB pozwala skonfigurować dowolny kolor podświetlenia. 
Perfekcyjnie dostosować moc światła, odcień oraz sekwencję kolorów do elewacji budynku, do brandingu firmy, czy panującego nastroju.
Zachęcamy do obejrzenia filmu ukazującego opcje ustawień podświetlenia.

Uchwyt do drzwi z taśmą LED RGB
Uchwyt do drzwi z taśmą LED RGBUchwyt do drzwi z taśmą LED RGB

20-09-2023

Uchwyt do drzwi z taśmą LED RGB

Podświetlenie uchwytu do drzwi może dodać nowoczesny i stylowy wygląd. Taśma LED RGB pozwala na wybór różnych kolorów i efektów świetlnych, co umożliwia dopasowanie oświetlenia pochwytu do designu elewacji budynku lub charakteru branży i komunikacji wizualnej.
Uchwyt do drzwi z podświetleniem taśmą LED RGB może służyć również jako element dekoracyjny. Można dostosować kolory i efekty świetlne do różnych okazji, takich jak święta, przyjęcia czy imprezy. Może to stworzyć interesujący i niepowtarzalny nastrój.
W najbliższym czasie przedstawimy warianty podświetlenia i konfigurację efektów za pomocą pilota do taśmy LED. 

Diamenty FORBES

20-09-2023

Diamenty FORBES

Z wielką radością i dumą dzielimy się fantastyczną wiadomością !
Po raz 8 zostaliśmy laureatami nagrody "DIAMENTY MIESIĘCZNIKA FORBES".
Od 2016 roku nieprzerwanie co roku otrzymujemy to cenne wyróżnienie.
Dla nas jako firmy, zdobycie tej nagrody ma niezwykle duże znaczenie. To potwierdzenie naszych wysiłków, naszej pasji oraz zaangażowania w dostarczanie usług najwyższej jakości. Wierzymy, że ta nagroda jeszcze bardziej podkreśli naszą profesjonalność i wiarygodność jako partnera biznesowego.
Jesteśmy przekonani, że nasze podejście, które skupia się na tworzeniu trwałych relacji, zrozumieniu potrzeb klientów oraz dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań, jest kluczem do sukcesu. Chcemy kontynuować naszą misję, doskonalić nasze umiejętności i dążyć do jeszcze większych osiągnięć
Wielkie podziękowania dla redakcji Forbes wszystkich naszych partnerów biznesowych, klientów i pracowników za wsparcie i zaufanie, które jest dla nas niezmiernie cenne.
Razem możemy osiągnąć więcej! Dziękujemy Wam wszystkim za udział w tej wspaniałej podróży.
EXL nowe zawiasy do drzwi z PCV
EXL nowe zawiasy do drzwi z PCVEXL nowe zawiasy do drzwi z PCV

13-06-2023

EXL nowe zawiasy do drzwi z PCV

Wprowadzamy do oferty nowe zawiasy do drzwi PCV. Nazwane zostały EXL, a dostępne są w dwóch wariantach: 2 – skrzydełkowy oraz 3 - skrzydełkowy.

Zawiasy EXL zostały stworzone z myślą o drzwiach z PCV, zaprojektowane na wzór klasycznych zawiasów AXL. Różnice między nimi są nieznaczne. Zawiasy EXL różnią się od AXL tylko skrzydełkiem i płytką maskującą skrzydełko. Ma to związek z technologią produkcji, mianowicie standardowy AXL posiada płytkę tłoczoną, natomiast w nowym EXL płytka jest odlewana. Nieco inny jest kształt skrzydełka i płytki maskującej, ale na pierwszy rzut oka jest to różnica niemalże niewidoczna. Ważnym faktem jest, że wytrzymałość zawiasów, obróbka w profilach czyli wiercenie pod zawiasy EXL oraz zakres i sposób regulacji zawiasów pozostaje bez zmian względem AXL.

Dostępny jest szeroki wachlarz kolorystyczny dla zawiasów EXL, czyli aby dopasować zawiasy do drzwi, możliwe jest wykończenie lakierami proszkowymi we wszystkich odcieniach palety RAL, oraz metodą sublimacji imitującej drewno.

Dodatkowe ważne informacje dotyczące obu zawiasów EXL i AXL.

Poszerzony zostaje zakres dostępnych wariantów zawiasów o nową przylgę 17mm. Kolejną nowością w tej grupie produktów jest możliwość wyboru zawiasu ze sworzniem nierdzewnym lub ocynkowanym.

Zachęcamy do sprawdzenia zawiasów do drzwi z PCV na stronie https://www.wala.pl/pl/Zawiasy-do-drzwi/Zawiasy-do-drzwi-PCV

Jak tworzymy “drewniane“ zawiasy?
Jak tworzymy “drewniane“ zawiasy?Jak tworzymy “drewniane“ zawiasy?Jak tworzymy “drewniane“ zawiasy?Jak tworzymy “drewniane“ zawiasy?

05-06-2023

Jak tworzymy “drewniane“ zawiasy?

To nie sztuczka magiczna, tylko technologia zwana sublimacją. Zawiasy oczywiście nie są drewniane lecz wykonane z materiałów takich jak: aluminium, stal nierdzewna, stal stopowa, stopy cynku, tworzywo. Widoczne elementy zawiasów, stanowiące ich estetyczne wykończenie, standardowo są lakierowane proszkowo, anodowane lub alternatywnie pokryte metodą sublimacji imitującej drewno.  

Sublimacja jest stosowana na wielu produktach, w przeróżnych branżach. Technologia jest bardzo prosta. Wzór jest wydrukowany na odpowiednim nośniku typu folia lub papier do sublimacji, (w przypadkach gdy jest to wzór z napisami, bardzo ważne aby wydruk był w lustrzanym odbiciu). Wydruk jest następnie przyklejany do przedmiotu i metodą termotransferu czyli za pomocą profesjonalnej prasy lub pieca, pod wpływem bardzo wysokich temperatur, wzór jest przenoszony na produkt.

WALA wykorzystuje metodę sublimacji z wzorami imitującymi drewno. W przypadku okuć do drzwi elementy są uprzednio lakierowane na kolor podkładowy wybranego gatunku drewna, a następnie metodą sublimacji nanoszony jest wzór imitujący słoje drewna. W standardowej ofercie: złoty dąb i orzech. Ale oczywiście na specjalne zamówienie, możliwe jest wykonanie okuć do drzwi w kolorach np. mahoń, dąb bagienny, winchester, palisander itd. 

Uchwyty do drzwi również mogą być wykończone metodą sublimacji imitującej drewno. We współpracy z partnerem, wykonany na specjalne zamówienie pochwyt kieszeniowy w kolorze winchester, sprawia wrażenie jakby był wyrzeźbiony w drewnie. Wzbogacony czytnikiem linii papilarnych eKey dLine oraz dodatkowo podświetlony taśmą LED w kolorze zimny biały.

Niewątpliwie sublimacja w stylu drewna to bardzo efektowne wykończenie dla okuć do drzwi. Odpowiednio dobrane zawiasy i uchwyt do designu panelu drzwiowego prezentują się znakomicie. Mogą podkreślać charakter drzwi wierną imitacją drewna różnego typu lub subtelnie ukryć się tworząc jednolitą spójną bryłę.

Tralka drewniana w uchwytach do drzwi
Tralka drewniana w uchwytach do drzwiTralka drewniana w uchwytach do drzwiTralka drewniana w uchwytach do drzwiTralka drewniana w uchwytach do drzwiTralka drewniana w uchwytach do drzwi

11-05-2023

Tralka drewniana w uchwytach do drzwi

Uchwyty do drzwi zewnętrznych zastępujące klasyczną klamkę to już nie nowość. Stają się coraz bardziej popularne ze względu na wygodę użytkowania i nowoczesny wygląd. WALA w ofercie ma bardzo szeroki wachlarz różnorodnych modeli pochwytów.

Bardzo wysoko cenionym rozwiązaniem są antaby z tralką drewnianą. Człowiek od zawsze miał zamiłowanie do drewna, gdyż jest bardzo wdzięcznym i łatwo dostępnym materiałem. W ostatnim czasie stało się bardzo cennym surowcem, gdyż ma wiele pozytywnych cech. Drewno nadaje się do wielu celów, świetnie wygląda w każdej aranżacji, jest swego rodzaju łącznikiem człowieka z naturą.

Warto zwrócić uwagę na uchwyty do drzwi wzbogacone tralką wykonaną z litego drewna dębowego. Doskonałe połączenie materiałów. Mocna zimna stal nierdzewna i ciepłe miłe w dotyku drewno. Kolorowe nowoczesne aluminium i klasyczna moc drewna. Wspaniała synergia tworzywa spod ludzkiej ręki wraz z jednym z najpiękniejszych tworów natury. Harmonia w każdym calu.

Tralki drewniane dostępne są w wersji okrągłej o przekroju Ø30 oraz Ø40. Znajdują swoje miejsce w uchwytach serii P i PA. W ofercie dostępne są również tralki drewniane kwadratowe 40x40mm, które wykorzystywane są w pochwytach serii Q i QA, zarówno klasycznych jak i spawanych. Standardowy uchwyt zdecydowanie zyskuje na estetyce i elegancji. Należy wspomnieć jeszcze istotny fakt, że antaby z drewnem można montować również na drzwiach ze szkła, za pomocą dedykowanych mocowań. Taki ekskluzywny mix, stal – drewno – szkło. Ideał w minimalistycznej postaci. 

Systemy kontroli dostępu w uchwycie z tralką drewnianą? Wszystko jest możliwe. Czytnik linii papilarnych, klawiatura, sensor i mikrosensor dotyku czy przycisk, można montować w części poza rozstawem, czyli powyżej tralki oraz niektóre z nich bezpośrednio w drewnie. Warto również zastosować podświetlenie taśmą LED, która dodatkowo subtelnie podkreśli piękne słoje drewna.

Tralki drewniane do uchwytów można zamówić surowe lub wybrać z kilku dostępnych kolorów.  Drewno dębowe standardowo pokrywane jest bejcą ZŁOTY DĄB oraz lakierem bezbarwnym. Jednakże równie dobrze prezentują się w kolorze ORZECH, CIEMNY ORZECH, PALISANDER, oraz w kolorze CZARNYM. Ostania warstwa zawsze pokryta jest lakierem bezbarwnym. 

Generalnie zachęcamy gorąco do zainteresowania się ofertą WALA, a w szczególności warte uwagi są uchwyty z drewnem, gdyż są naturalnie piękne i będą gustowną biżuterią dla domu, biura, galerii sztuki, sklepu, kawiarni, każdego budynku publicznego i prywatnego.

 

Nowa seria S - uchwyty do drzwi
Nowa seria S - uchwyty do drzwiNowa seria S - uchwyty do drzwi

14-04-2023

Nowa seria S - uchwyty do drzwi

Uchwyty do drzwi serii S mimo swego klasycznego wyglądu, wyróżniają się pewną istotną cechą. Nóżki zostały wykonane z profilu o tych samych wymiarach co rura uchwytu. Zabieg ten sprawia, że pochwyty S bardzo efektownie prezentują się na drzwiach. Bryła antaby jest spójna i perfekcyjnie wywarzona.

Nóżka uchwytu zlicowana z rurą daje wrażenie eleganckiej i harmonijnej całości.

Seria S wzbogacona została o modele z profili prostokątnych 40x20 oraz 50x25, ustawionych krótszym bokiem do frontu, czyli kolokwialnie mówiąc "na sztorc" inaczej wertykalnie. W takiej konfiguracji uchwyty zyskują na sztywności, a dodatkowo są wyjątkowo smukłe i eleganckie. 

Pochwyty serii S dostępne są ze stali nierdzewnej lub z aluminium, zatem mogą występować w pełnej palecie RAL oraz ANODA. 

Antaby serii S można dodatkowo uszlachetnić systemami kontroli dostępu, czyli zamontować w rurze uchwytu klawiaturę, czytnik linii papilarnych, mikrosensor, sensor dotyku oraz podświetlenie taśmą lub punktami LED. 

Uchwyt odpowiednio dobrany i dopasowany do drzwi oraz elewacji jest swoistą biżuterią dla budynku, tworząc spójny całościowy design. Niejednokrotnie pochwyty na drzwiach nadają wyjątkowego charakteru standardowej architekturze.  

WEX - nowy zawias nawierzchniowy
WEX - nowy zawias nawierzchniowyWEX - nowy zawias nawierzchniowyWEX - nowy zawias nawierzchniowy

31-03-2023

WEX - nowy zawias nawierzchniowy

Zawiasy nawierzchniowe to najczęściej stosowane okucia w budownictwie publicznym, w przypadku drzwi aluminiowych. Wszędzie gdzie się rozejrzymy w bankach, szkołach, przychodniach, sklepach, w znakomitej większości przypadków zobaczymy zawiasy nawierzchniowe.

W ostatnim czasie intensywnie pracujemy nad rozwojem kategorii zawiasów nawierzchniowych. Niedawno pojawił się zawias MEX, czyli nowsza wersja MX. Teraz pragniemy zaprezentować zawias WEX w dużej mierze oparty na klasycznym i popularnym WX.

Nowy zawias WEX  jest smuklejszy, ponieważ zastosowano w nim o 2 mm mniejszy sworzeń oraz adekwatną tulejkę. Zawias został przebadany w IFT Rosenheim i uzyskał najwyższą 14 klasę. Oznacza to, że zabieg odchudzania nie wpłynął negatywnie na jego wytrzymałość.

Zawiasy WEX są zgrabniejsze, z odświeżonym designem, posiadają rozszerzony zakres regulacji docisku uszczelki względem WX. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji docisku uszczelki za pomocą specjalnego klucza WALA ale również klucza imbusowego. Istnieje możliwość wyboru sworznia nierdzewnego lub ocynkowanego. Na plus jest również fakt, że zawisy WEX są tańsze od klasycznych WX.

Nowe zawiasy zarówno MEX jak i WEX oprócz wersji niesymetrycznej oraz symetrycznej są dostępne również w wersji przeznaczonej do wąskich ościeżnic – ZAWIAS SZPALETOWY. Charakteryzuje się krótkim skrzydełkiem ościeżnicy i znacznie mniejszym rozstawem – 59mm.

Zawiasy WEX  to nowa ulepszona generacja najpopularniejszych zawiasów nawierzchniowych.

MX vs MEX czym różnią się te zawiasy?
MX vs MEX czym różnią się te zawiasy?MX vs MEX czym różnią się te zawiasy?

28-02-2023

MX vs MEX czym różnią się te zawiasy?

Obydwa zawiasy należą do grupy zawiasów nawierzchniowych przeznaczonych do drzwi aluminiowych.

MEX jest nowym produktem, który jest równie wytrzymały jak znany wcześniej MX. Badania wykazują 14 klasę użytkową zawiasu. Oznacza to, że jest to zawias wysokiej jakości, trwały, bezpieczny, posiada wysoką odporność antykorozyjną i przeciwwłamaniową, może być stosowany na drzwiach ewakuacyjnych.

Na pierwszy rzut oka od frontu wyglądają identycznie. Jednakże gdy spojrzymy z innej perspektywy, zobaczymy tą nieznaczną różnicę wizualną...

Widzimy różnicę w kształcie skrzydełek. Dzięki przesunięciu osi obrotu zawiasu z 21 na 20 mm od płaszczyzny drzwi, udało nam się uzyskać smuklejsze skrzydełka MX - 15mm, MEX - 11,4mm. 

Kolejne istotne różnice kryją się wewnątrz zawiasu.

- średnica sworznia MX 12mm, MEX - 10mm,

- średnica tulejki MX ~20mm, MEX ~18,5mm,

- zakres regulacji docisku uszczelki MEX ma rozszerzony do ± 1,2mm,

- oś obrotu zawiasu względem drzwi MX 21mm, MEX 20mm,

- sposób regulacji docisku uszczelki, za pomocą specjalnego klucza do zawiasów nawierzchniowych, MEX dodatkowo można regulować za pomocą klucza imbus,

- zawiasy MX i MEX dostępne są w wersji 2 i 3 skrzydełkowej, symetryczne o rozstawie = 92mm, niesymetryczne = 67mm, MEX ma dodatkowy rodzaj zawiasu przewidziany do drzwi z wąską ościeżnicą - ZAWIAS SZPALETOWY = 59mm.

Zawiasy MEX to nowa ulepszona generacja zawiasów nawierzchniowych. Są zgrabniejsze, z odświeżonym designem i tańsze. Warto sprawdzić nasze nowosci:

https://www.wala.pl/pl/Zawiasy-do-drzwi/Zawiasy-do-drzwi-aluminiowych/zawiasy-nawierzchniowe/ZAWIAS-MEX

Złoty uchwyt do drzwi?
Złoty uchwyt do drzwi?

15-02-2023

Złoty uchwyt do drzwi?

Ależ oczywiście, czemu nie. 

Połączenie prostego standardowego uchwytu do drzwi serii QA10 z rury 40x20, ze standardowym kolorem z palety WALA GOLD W3, daje taki oto wyjątkowy efekt! Lakier GOLD W3 narzuca ekskluzywne ujęcie nawet dla tak "zwykłego" pochwytu.

Każdy choć na moment zawiesi wzrok, na tym pięknym klasyku o jakże eleganckim charakterze. Złoto zawsze przyciągało człowieka, jest od podstaw wyjątkowe. Właśnie złoto oraz miedź to jedyne pierwiastki z tablicy Mendelejewa, które nie są z natury w odcieniach szarości. Mają ciepłe tony kolorystyczne, dzięki czemu są odbierane bardzo pozytywnie. Powszechnie wiadomo, że złoto historycznie było uważanie za oznakę bogactwa.

WALA produkuje okucia do drzwi w odcieniach złota. Każdy uchwyt w złocie prezentuje się prestiżowo i dumnie zdobi drzwi, oczywiście jeśli umieszczony zostanie w odpowiednim otoczeniu. Wzbogacając złoty pochwyt o systemy kontroli dostępu oraz podświetlenie LED zyskujemy ekstrawagancką biżuterię do drzwi.

WALA udostępnia szeroki wachlarz urządzeń elektronicznych, które są perfekcyjnie zainstalowane w uchwytach do drzwi. Wybór jest zależny od preferencji użytkownika oraz wybranego pochwytu. Mikrosensor dotyku to bardzo zgrabny element systemów kontroli dostępu. Znaczącą jego zaletą jest możliwość polakierowania płytki czołowej na dowolny kolor. Co za tym idzie, doskonale wpasowuje się w uchwyty aluminiowe, staje się ich integralną częścią. Mikrosensory dotyku dostępne są w wersji z grawerem dzwonka lub bez graweru. 

Mikrosensor to dość niepozorny element uchwytu, jednakże może pełnić wiele ciekawych i praktycznych funkcji:

- możliwość sterowania jednym lub dwoma niezależnymi układami elektrycznymi: elektronika jednofunkcyjna lub dwufunkcyjna,
- obsługa i kompatybilność z elektrozaczepami lub elektro zasuwnicami większości producentów na rynku,
- umożliwia otwieranie i zamykanie drzwi,
- sterowanie punktami świetlnymi w uchwycie, w tym możliwość podświetlenia czasowego 30s,
- sterowanie urządzeniem zewnętrznym, np. oświetleniem budynku,
- funkcja przycisku chwilowego, umożliwiająca podłączenie np. dzwonka.
- sensor i mikrosensor są wyposażone w diody LED i mogą być podświetlone w kolorach: zimny biały, ciepły biały, czerwony, niebieski.

Mikrosensor w rurze okrągłej również nie stanowi żadnego problemu. Bardzo korzystnie uszlachetnia uchwyt wizualnie i praktycznie. Zachęcamy do rozważenia tematu systemów kontroli dostępu. Nowoczesne rozwiązania zdecydowanie ułatwiają codzienność, dzięki czemu staje się mniej problematyczna i o wiele przyjemniejsza. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą WALA à www.wala.pl

 

 

Ukryte zawiasy do drzwi
Ukryte zawiasy do drzwiUkryte zawiasy do drzwiUkryte zawiasy do drzwi

17-01-2023

Ukryte zawiasy do drzwi

Zawiasy do drzwi to temat, który jest niezmiernie ważną kwestią podczas wyboru stolarki do nowego domu. Jeśli planujemy odświeżenie elewacji, również warto rozważyć wymianę drzwi, aby nasz dom uzyskał świeży look. Nowoczesne systemy i komponenty wykorzystywane do produkcji drzwi bez wątpienia zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa i estetyki. Drzwi wejściowe wyposażone w zawiasy ukryte to HIT ostatnich lat. Czym wyróżniają się spośród innych? Otóż bardzo wiele cech wpływa na rosnącą popularność zawiasów ukrytych.

Cechy wyróżniające niewidoczne zawiasy do drzwi  

Jak sama nazwa wskazuje zawiasy ukryte są niewidoczne, na pierwszy rzut oka oczywiście. Mają kompletnie inną konstrukcję niż standardowe zawiasy nawierzchniowe czy rolkowe. Montaż zawiasów ukrytych wymaga specjalnej obróbki zarówno ościeżnicy jak i skrzydła. Ale do tego celu zostały stworzone dedykowane szablony, które precyzyjnie oznaczają konieczną obróbkę. Zawiasy montowane są w tzw. przymyku drzwi (wewnętrznej stronie ościeżnicy i skrzydła). W ten sposób powstaje efekt jednolitej, zlicowanej powierzchni. Przy zamkniętych drzwiach zawiasy nie są widoczne ani od wewnątrz ani od zewnątrz. Zobaczyć je możemy dopiero po otwarciu skrzydła drzwiowego.

Wygląd zawiasów ukrytych

A w zasadzie pozorny brak wyglądu. Drzwi wyposażone w zawiasy ukryte, gdy są zamknięte wyglądają jakby nie posiadały zawiasów wcale. Kluczową zaletą tego rozwiązania jest estetyka i minimalizm. Niczym niezmącony design panelu drzwiowego. A te w ostatnich latach bywają bardzo różnorodne i nietuzinkowe, materiały, wzory, inkrustacje. Zastosowanie niewidocznych zawisów niweluje konieczność doboru koloru zawiasów do skrzydła drzwiowego czy ościeżnicy. Aby totalnie schować okucia warto przeanalizować wklejenie kieszeniowego uchwytu ukrytego w panel skrzydła drzwiowego. Podświetlamy go taśmą LED i zyskujemy bardzo eleganckie drzwi wejściowe.   

Bezpieczeństwo zawiasów ukrytych

Bezpieczeństwo jest oczywiście priorytetem przy wyborze drzwi wejściowych. Okucia do drzwi pełnią jedną z najważniejszych ról w kwestii zabezpieczenia. Seria zawiasów ukrytych WALA została przebadana przez instytut IFT i uzyskały najwyższą, 14 klasę właściwości użytkowych. Charakter zawiasów sprawia, że są one całkowicie niemożliwe do zdemontowania bez otwarcia drzwi, skutecznie utrudniają włamanie.

Oferta WALA zawiera zawiasy ukryte dwurzędowe WUT oraz WU który otrzymał nagrodę QI - Highest Quality International. W tej kategorii WALA proponuje nowy zawias ukryty jednorzędowy - WU-1R. Wyróżnia go bardzo łatwy i szybki proces montażu skrzydła drzwiowego z ościeżnicą. Pod tym linkiem można zobaczyć film jakie to proste.

Ukryte zalety 

Systemy zastosowane w zawiasach ukrytych są niezawodne i trwałe, bezobsługowe, nie wymagają konserwacji i smarowania. Z lekkością i łatwością pełnią swoją funkcję przez długie lata. Płynna regulacja na 3 płaszczyznach zdecydowanie ułatwia perfekcyjne ustawienie skrzydła drzwiowego względem ościeżnicy.
Zawiasy mają ograniczenie otwarcia do 110°, a co za tym idzie konieczne jest zastosowanie stopera do drzwi np. WST03 od WALA, by nie uszkodzić zawiasów mechanicznie. 

Nowoczesny charakter, poziom bezpieczeństwa, magia niewidoczności oraz niezawodność zawiasów ukrytych sprawia. że zdobywają coraz większą sławę w Polsce jak i również na rynkach międzynarodowych. Bezsprzecznie jest to produkt prestiżowy i ekskluzywny.

ZAWIASY UKRYTE WALA TO OKUCIA DO DRZWI NAJWYŻSZEJ KLASY

 

Nowe STOPERY do drzwi
Nowe STOPERY do drzwi

15-12-2022

Nowe STOPERY do drzwi

Stopery do drzwi to element niezbędny przy drzwiach ze szkła. Gumowe pierścienie amortyzują siłę otwarcia drzwi i zapobiegają stłuczeniu tafli szklanej o ścianę.

Konieczne jest również zastosowanie stoperów do drzwi wyposażonych w zawiasy ukryte. Jest to wymagane by nie uszkodzić zawiasów, ponieważ posiadają one ograniczenie otwarcia do 110°.

Stopery to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się dla każdych drzwi, jeśli grozi im obijanie klamką ściany. Bardzo często używane są przy drzwiach wewnętrznych w celu ochrony ścian przed zniszczeniem przy otwieraniu drzwi. 

Wprowadziliśmy do oferty dwa nowe modele stoperów do drzwi. Jeden z nich WST04 jest wysoki - 4cm, A drugi WST03 niski – 3cm. Obydwa dostępne są w powłoce INOX oraz czarny struktura.

Stopery te są eleganckie i subtelne. Uniwersalne wykończenie i ich minimalistyczne rozmiary sprawiają, że stopery WALA wpasują się w każdą przestrzeń. Będą spełniały swoją funkcję nie rzucając się w oczy. Montaż jest prosty i szybki.

Pliki BIM - Modele 3D w Bibliotece Archispace
Pliki BIM - Modele 3D w Bibliotece ArchispacePliki BIM - Modele 3D w Bibliotece Archispace

04-11-2022

Pliki BIM - Modele 3D w Bibliotece Archispace

Postanowiliśmy podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie projektowania najwyższej jakości okuć do drzwi. Aby ułatwić naszym Partnerom i Architektom oraz przyszłym współpracownikom pracę z naszymi produktami, udostępniamy uproszczone modele 3D. Pliki są dostępne na ARCHISPACE – to jedna z najpopularniejszych bibliotek z modelami 3D. Pliki są gotowe do użycia, z poprawnie wylaną teksturą podstawową (stal), zapisane w 3 formatach: .skp .dwg .3ds. Modele 3D znajdujące się w Bibliotece ARCHISPACE to bardzo wygodny element przyspieszający pracę związaną z projektowaniem paneli drzwiowych, architektury i elewacji budynków, ale również katalogów produktów. 

Pliki są otwarte, czyli można zmienić kolory, długości, widok itd. Na ten moment w Bibliotece BIM znajdują się uchwyty do drzwi serii:

 • Modułowe
 • Q / QA,
 • P / PA,
 • D,
 • PS,
 • OS / QS,

Sukcesywnie będziemy poszerzać zawartość biblioteki o pozostałe serie uchwytów, a następnie narysujemy wszystkie zawiasy do drzwi, klamki, gałki, okucia do szkłaModele 3D we wszystkich formatach do pobrania dostępne są również na naszej stronie przy konkretnych produktach pod zdjęciami w folderze BIM.

Uchwyty MODUŁOWE - nowa IDEA
Uchwyty MODUŁOWE - nowa IDEAUchwyty MODUŁOWE - nowa IDEA

30-09-2022

Uchwyty MODUŁOWE - nowa IDEA

UCHWYTY MODUŁOWE - NOWA IDEA
Jak sama nazwa wskazuje uchwyty modułowe stworzone są z niezależnych elementów. Rura uchwytu i nóżki występują osobno, dzięki temu można je odrębnie wykończyć, łącząc efekty pełnej palety RAL, ANODY ze szlifem F-40, powłoki INOX i sublimacji imitującej drewno. 
Zaiste jest to wspaniałe rozwiązanie, które pomaga w tworzeniu idealnych połączeń panelu drzwiowego z uchwytem, oraz idąc dalej całych drzwi z elewacją budynku. Modułowy charakter pozwala tworzyć bardziej spersonalizowane uchwyty. Jest to swego rodzaju ukłon w stronę architektów i deweloperów oraz klienta końcowego. Gusta ludzkie są przeróżne, a my coraz lepiej się do nich dopasowujemy. 
Do serii modułowe włączyliśmy kilka modeli, można je zobaczyć tutaj: 

A więcej na temat naszych uchwytów modułowych można zobaczyć i poczytać na portalu A&B  kliknij.

ZŁOTA 15 - Dyplom Uznania Dla Polskiej Firmy
ZŁOTA 15 - Dyplom Uznania Dla Polskiej Firmy

26-09-2022

ZŁOTA 15 - Dyplom Uznania Dla Polskiej Firmy

Z dumą informujemy, że firma WALA Sp. z o.o. jako jedna z 15 Polskich firm, została wyróżniona Dyplomem Uznania za wyjątkowe zasługi poniesione na rzecz rozwoju polskiej branży stolarki otworowej ostatnich dekad. 

EXM - nowy zawias do drzwi PCV
EXM - nowy zawias do drzwi PCVEXM - nowy zawias do drzwi PCV

20-09-2022

EXM - nowy zawias do drzwi PCV

Prezentujemy nowy zawias do drzwi z PCV. Na pierwszy rzut oka tylko nieliczni zauważą różnicę pomiędzy nowym EXM, a jego poprzednikiem AXM. Trzeba wykazać się nadzwyczajną spostrzegawczością by dostrzec wizualne  niuanse różniące te dwa zawiasy do drzwi PCV.

Czym się różnią zatem?

Skrzydełkiem drzwiowym i pytką maskującą skrzydełko. Bardziej szczegółowo drążąc temat nakreślamy, że w nowym zawiasie EXM płytka jest odlewana, a w AXM tłoczona. Nieco inny jest kształt skrzydełka i płytki maskującej. Jednakże obróbka w profilach pozostaje bez zmian. Ta drobna zmiana kształtu wpływa na fakt, że EXM ma delikatnie ograniczoną gamę wykończenia. Nie ma możliwości nałożenia powłoki INOX, ANODA i złoty elektropoler. Zmiany i ograniczenia mają odzwierciedlenie w niższej cenie nowego zawiasu do drzwi PCV.

EXM został poddany badaniom i uzyskał 13 klasę na 14 możliwych. Kategoria użytkowania, trwałość, bezpieczeństwo użytkowania, odporność na korozję, odporność przeciwwłamaniowa, wszystkie te parametry na najwyższym poziomie. Nośność zawiasu jest na poziome AXM – 120 kg, ale jeśli jest potrzeba zastosowania zawiasu do drzwi z PCV o większej wytrzymałości na obciążenia polecamy nieco większy zawias AXL, który wykazuje nośność – 160 kg i 14 klasę.

Montaż zawiasu EXM, jest łatwy i szybki, a zakres regulacji pozwala na dopasowanie w 3 płaszczyznach.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą okuć do drzwi WALA zaczynając od nowego zawiasu EXM do drzwi PCV.

 

UCHWYTY Z PODŚWIETLENIEM LED
UCHWYTY Z PODŚWIETLENIEM LED

23-08-2022

UCHWYTY Z PODŚWIETLENIEM LED

Uchwyty na drzwiach prezentują się wspaniale, dostępne jest wiele charakterystycznych serii, a każda z nich zawiera kilka a nawet kilkadziesiąt różnych modeli uchwytów. Szerokie spectrum wyboru pozwala z łatwością dobrać odpowiedni uchwyt do panelu drzwiowego, tak by razem tworzyły spójny design. Natomiast gdy wzbogacimy uchwyt o systemy kontroli dostępu lub podświetlenie LED, uchwyt zaczyna grać główną rolę na drzwiach, światło przyciąga wzrok i wprowadza w pozytywny stan, zachęcając do wejścia. 

LED’y dostępne są w kilku konfiguracjach. Podstawowy podział na taśmę LED i punkty LED. Taśma LED może być zamontowana w rurze uchwytu, ale również w tralce drewnianej. Warianty te delikatnie różnią się między sobą, głównie tym, ze w  tralce drewnianej taśma LED jest jednolita, a w rurze uchwytu podzielona na segmenty. Punkty LED w ofercie WALA dostępne są okrągłe lub kwadratowe, z tym, że te drugie możliwe są tylko w uchwytach o rurze kwadratowej i prostokątnej.

Kolorystyka podświetlenia LED też posiada kilka opcji, zarówno taśma LED jak i punkt LED dostępne są w kolorach: 

 • biały zimny
 • biały ciepły
 • czerwony
 • niebieski

Są pewne standardowe opcje zastosowania LED'ów w uchwytach do drzwi, ale jeśli klient wymarzy sobie podświetlenie LED spoza palety standardowej, w innej niż dostępna kolorystyka LED np. żółta, zielona, fioletowa itp. lub nieco inaczej umiejscowione, jesteśmy w gotowości i z niebywałą przyjemnością zrealizujemy zlecenia wyjątkowe.

Oto jedno z zamówień niestandardowych ‼️ Taśma LED z boku uchwytu. W zamyśle taśma LED w uchwycie zamontowanym na drzwiach ma oświetlać tabliczkę z numerem domu.

GENIALNE !!!  

PIĘKNE !!!

PRAKTYCZNE !!!

MINI UCHWYTY
MINI UCHWYTYMINI UCHWYTYMINI UCHWYTY

23-08-2022

MINI UCHWYTY

UWAGA UWAGA ‼️
Oferta uchwytów WALA już niebawem wzbogacona zostanie o NOWĄ SERIĘ ‼️
TE ZDJĘCIA NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z NOWĄ SERIĄ =)

Przyciągają uwagę ponieważ są skrajnie małe, ale takie "mini" uchwyty również stworzymy na Twoje zamówienie. Minimalna możliwa długość to 15cm, a maksymalna to 350cm. Uchwyty krótkie świetnie sprawdzą się na drzwiach wewnętrznych, bramach garażowych, kabinach prysznicowych, nietuzinkowych meblach oraz nowoczesnym elemencie wyposażenia biur jakim jest SILENT ROOM.

Jesteśmy otwarci na zamówienia niestandardowe, chętnie tworzymy projekty wyjątkowe, potrzebujemy na to nieco więcej czasu ponieważ mamy ogromne ilości zamówień standardowych.

A już niebawem poznacie nową serię uchwytów do drzwi, nową IDEĘ...

Uchwyt do drzwi + systemy kontroli dostępu
Uchwyt do drzwi + systemy kontroli dostępuUchwyt do drzwi + systemy kontroli dostępuUchwyt do drzwi + systemy kontroli dostępu

30-06-2022

Uchwyt do drzwi + systemy kontroli dostępu

WIELE MOŻLIWOŚCI W JEDNYM UCHWYCIE

Uchwyt sam w sobie robi bardzo dobre wrażenie, a jeśli wzbogacimy go systemami kontroli dostępu, efekt będzie poWALAjący. Na szczęście nie musimy ograniczać się do jednego urządzenia. Mówiąc kolokwialnie możemy uchwyt „naszpikować” elektroniką. Oto mamy żywy przykład jak można stworzyć piękny i zarazem praktyczny uchwyt do drzwi. Systemy kontroli dostępu zainstalowane w uchwycie do drzwi to produkt, który w szalonym tempie zyskuje na popularności. Estetyką i funkcjonalnością zachwyca zarówno stałych użytkowników jak i gości.

1. Po pierwsze:   CZYTNIK LINII PAILARNYCH „IDENCOM” w zaślepce uchwytu.

Czytnik linii papilarnych jest elementem zdecydowanie podnoszącym standard życia w sferze przyziemnej codzienności. Stosując to urządzenie elektroniczne zdejmujemy z siebie obowiązek noszenia kluczy do drzwi. Kluczami stają się palce zarejestrowanych użytkowników. Nietuzinkowe umiejscowienie czytnika w zaślepce jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i funkcjonalnym. Zaślepka uchwytu ścięta pod kątem 45° przepięknie eksponuje czytnik linii papilarnych oraz czyni go łatwo dostępnym. Urządzenie jest tak precyzyjnie zainstalowane w uchwycie, że razem stają się doskonale zintegrowaną spójną całością. Umieszczone poniżej zaślepki 3 kolorowe diody komunikują stan pracy czytnika. IDENCOM w zaślepce może zostać zainstalowany zarówno w uchwycie o rurze okrągłej jak i kwadratowej oraz prostokątnej.

2. Po drugie: PODŚWIETLENIE LED

W tym temacie mamy kilka możliwości do wyboru: taśma LED lub punkty LED w wersji okrągłej lub kwadratowej (tylko do uchwytów o rurach kwadratowych i prostokątnych). Kolory podświetlenia również możemy dostosować według osobistych preferencji. W standardzie dostępne są LED’y o barwach: biały ciepły, biały zimny, czerwony i niebieski. Na specjalne zamówienia możemy zrobić podświetlenie we wszystkich kolorach dostępnych na rynku. Taśmę LED możemy zamontować nawet w drewnianej tralce antaby, lub w bocznej ściance pochwytu. Natomiast punkty LED instalujemy w rurze lub w zaślepce. Podświetlenie ekskluzywnie eksponuje uchwyt dodając mu charakteru i wyrazistości.

3. Po trzecie: MIKROSENSOR DOTYKU

To wydawałoby się bardzo proste urządzenie, zamontowane w uchwycie może mieć kilka zastosowań:

 • Może pełnić funkcję włącznika do stałego podświetlenia LED, (w załączonym przykładzie punkty LED w kolorze biały zimny),
 • Może aktywować tymczasowe podświetlenie LED, ( w tym przypadku dodatkowy niebieski punkt LED, celem chwilowego podświetlenia wkładki zamka),
 • Może być odpowiedzialny za zwolnienie zamka i odblokowanie drzwi.

 

Jak widać w jednym uchwycie możemy zamontować kilka elementów z kategorii systemy kontroli dostępu. Oczywiście jest to w dużej mierze zależne od wybranego uchwytu, a w doborze możliwych urządzeń elektronicznych znacząco pomoże dostępna na naszej stronie  TABELA MOŻLIWOŚCI ZASTOSOWANIA ELEKTRONIKI W UCHWYTACH DO DRZWI. Jeśli nadal nasuwać się będą wątpliwości, wtedy pomocą posłużą doświadczeni handlowcy, dostępni pod adresem wala@wala.pl oraz pod telefonami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą WALA.

 

NAVKOM - czytnik linii papilarnych
NAVKOM - czytnik linii papilarnychNAVKOM - czytnik linii papilarnych

07-06-2022

NAVKOM - czytnik linii papilarnych

     WALA poszerza ofertę o nowy system kontroli dostępu – urządzenia tego typu niewątpliwie podnoszą komfort życia. Czytniki linii papilarnych są najwygodniejsze w tej kategorii, ponieważ  nie wymagają od użytkownika żadnych działań dodatkowych. NAVKOM - oto piękny i funkcjonalny czytnik linii papilarnych. Dzięki niemu możesz już nie szukać kluczy, możesz zapomnieć kod do drzwi, wystarczy Ci twój palec !
     NAVKOM jest urządzeniem przyjaznym dla użytkownika – umożliwia obsługę analogową czyli manualną, oraz za pomocą aplikacji na smartfona.  NAVKOM - może zapisać odciski palców 3 administratorów i aż do 500 użytkowników. Aplikacja na smartfon daje możliwość zapisania harmonogramów dostępu dla wybranych osób, np. Pani Jadzia może otworzyć drzwi w godzinach między 7 a 15. W pozostałych godzinach jej odcisk palca nie zadziała. Natomiast w aplikacji pojawi się alert o próbie wejścia danej osoby. NAVKOM jest czytnikiem linii papilarnych, który potrzebuje tylko ok. 1,2 sekundy na rozpoznanie odcisku palca, a czas reakcji przekaźnika to tylko 1-10 sec. Urządzenie komunikuje się za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz 5 kolorami diod LED. Jasność podświetlenia można regulować lub wyłączyć.
     Czytnik linii papilarnych jest bardzo praktycznym elementem, który niewątpliwie ułatwia życie, a szczególnie otwieranie drzwi. Najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem jest zamontowanie czytnika w uchwycie. To genialne umiejscowienie pozwala na otwarcie drzwi jednym ruchem ręki, przykładamy palec do czytnika i otwieramy drzwi. Dla jeszcze lepszych efektów możemy wypowiedzieć zaklęcie: SEZAMIE OTWÓRZ SIĘ !

NAVKOM możemy zamontować w uchwytach:

- serii P - Ø30 i Ø40,
- serii Q - 20x40, 40x40, 50x25,
- serii D - Ø45x25,

     Uchwyty do drzwi z systemami kontroli dostępu możemy jeszcze dodatkowo wzbogacić podświetleniem LED. W rurze uchwytu lub w zaślepce dostępne są punkty LED w kilku kolorach do wyboru, a taśma LED może być nawet w tralce drewnianej.
     Żyjemy w czasach gdzie pośpiech jest codziennością. Staramy się ułatwiać sobie jak najwięcej zadań. Jak możesz zacząć ulepszać sobie życie? Zamów uchwyt do drzwi z czytnikiem linii papilarnych NAVKOM i ciesz się, że nie musisz już szukać kluczy do drzwi. Od tej pory twój palec będzie twoim kluczem. Co jest najpiękniejsze? Nigdy go nie zgubisz ani nie zapomniesz !

Nagroda architektów w kategorii FUNKCJA - INNOWACJA
Nagroda architektów w kategorii FUNKCJA - INNOWACJA

20-05-2022

Nagroda architektów w kategorii FUNKCJA - INNOWACJA

Taka miła informacja dotarła do nas:
Uchwyt WALA  z czytnikiem liniii papilarnych eKey dLine wygrał NAGRODĘ ARCHITEKTÓW w kategorii FUNKCJA - INNOWACJA na Forum Branżowym.
Cieszymy się smiley rozpiera nas duma.
Nieskromnie przyznajemy, że nagrodzony uchwyt do drzwi to naprawdę piękna sztuka.

ZOBACZ TO

Kręcimy filmy instruktażowe

20-05-2022

Kręcimy filmy instruktażowe

Z myślą o Was kręcimy filmy instruktażowe. Aby ułatwić Wam montaż zawiasów, regulację zawiasów, montaż i wymianę taśmy LED uchwycie kieszeniowym. Do tej pory gotowe są filmy dotyczące zawiasów rolkowych jednorzędowych i dwurzędowych, oraz zawiasów ukrytych. Sukcesywnie będziemy tworzyć dla Was kolejne filmy instruktażowe, by montaż naszych zawiasów do drzwi był jeszcze łatwiejszy i szybszy. Zawiasy do drzwi WALA to produkt najwyższej klasy. Aby mogły długo i bezawaryjnie służyć, powinny być odpowiednio dobrane, zamontowane zgodnie z instrukcją oraz precyzyjne wyregulowane. Dlatego też na stronie posiadamy bardzo wygodny i praktyczny KALKULATOR ZAWIASÓW, który pomoże dobrać ilość zawiasów w zależności od gabarytów i wagi drzwi. Kolejnym krokiem, którym chcemy usprawnić montaż i regulację, czyli docelowo długotrwałe funkcjonowanie zawiasów do drzwi, są właśnie FILMY INSTRUKTAŻOWE. Warto kliknąć "SUBSKRYBUJ"  aby być na bieżąco z nowymi filmami. 

Kliknij i zobacz kanał WALA 

Nagrody dla firmy WALA Sp. z o.o. rok 2021/2022

21-04-2022

Nagrody dla firmy WALA Sp. z o.o. rok 2021/2022

Z radością pragniemy poinformować, że firma WALA Sp. z o.o. 
po raz kolejny została wyróżniona nagrodami
GAZELE BIZNESU 2021 oraz DIAMENTY FORBES 2022.
Są to bardzo ważne dla nas osiągnięcia,
ponieważ świadczą o zrównoważonym zarządzaniu firmą,
o nieustannym rozwoju działalności
i o wysokiej jakości produktu.
Te wyróżnienia są dla nas powodem do dumy
oraz ogromnym motywatorem do dalszego działania. 

UCHWYT DO DRZWI PS21
UCHWYT DO DRZWI PS21UCHWYT DO DRZWI PS21UCHWYT DO DRZWI PS21

12-04-2022

UCHWYT DO DRZWI PS21

               Pragniemy zaprezentować nowy uchwyt PS21. Główną cechą charakteryzującą serię PS jest fakt, że wszystkie uchwyty zostały wykonane z płaskownika. Nowy model, który chcielibyśmy Państwu przedstawić został stworzony z aluminium, co pozwala na wykończenie w kolorach palety RAL, powłokach INOX oraz ANODA F-40 (szlifowane). Taki wachlarz możliwości, pozwoli nam swobodnie dobrać kolor do zamierzonego efektu końcowego na drzwiach. Dostosowanie drzwi wraz z pochwytem do elewacji jest szalenie ważne, gdyż właśnie te reprezentacyjne elementy są priorytetowe - jako pierwsze witają naszych gości. Mogą zapraszać i przyciągać, jeśli całościowy design będzie spójny i popularnie mówiąc - ładny.
             Pochwyt PS21, wykonany z płaskownika o szerokości 80 mm x 10 mm grubości. Pochwyt standardowo posiada 3 nóżki, a dla długości w przedziale 2001-2500 sugerowane są już 4 punkty mocujące, dzięki temu jest stabilny i wytrzymały. Uchwyt do drzwi PS21 prezentuje się bardzo ekskluzywnie i charakterystycznie, szczególnie gdy zastosujemy efektowną imitację przedłużenia uchwytu PSN01. Najlepszy efekt osiągniemy stosując przedłużenie z dwóch stron, góra i dół, na pełną wysokość drzwi, by pochwyt tworzył zgraną całość ze skrzydłem drzwiowym.
             Możemy wzbogacić wizualnie uchwyt do drzwi, stosując efektowne podświetlenie za pomocą  wbudowanej taśmy LED na całej długości antaby. Do wyboru mamy 4 kolory podświetlenia: biały zimny (standard), biały ciepły, biały neutralny lub niebieski.
             Piękne geometryczne kształty uchwytu PS21 doskonale wpasują się w nowoczesne loftowe wnętrza, a szczególnie jeśli poddamy go anodowaniu na czarno ze szlifem F-40. W takiej wersji bez wątpienia przyciągnie oko i rzuci uśmiech zadowolenia na twarz każdego, kto będzie miał szczęście go zobaczyć i użyć. Decydując się na uniwersalną powłokę INOX, każdy styl wnętrzarski wzbogacimy funkcjonalną ozdobą w postaci pięknej antaby. Wybierając natomiast jeden z kolorów palety RAL, możemy zintegrować uchwyt z drzwiami tak, że będzie sprawiał wrażenie spójnej jedności i nierozerwalnej całości z drzwiami. Uchwyty na drzwiach pełnią rolę dekoracyjną i praktyczną. Oprócz tego, że powinny wyglądać ładnie, muszą być przede wszystkim wygodne w użytkowaniu i funkcjonalnie zaprojektowane. Do tego oczywiście precyzyjnie wykonane z materiałów najwyższej jakości, by mogły służyć nam przez wiele lat.
           Nowy uchwyt PS21 zaprojektowany został z myślą o użytkowaniu zewnętrznym, dlatego doskonale sprawdzi się na drzwiach wejściowych do domu, do biura, jak i w budynku użyteczności publicznej, a jedyne ograniczenie to fakt, że przeznaczony jest do drzwi panelowych, ze względu na zastosowane mocowanie.

 

Uchwyt do drzwi + Ekey dLine czytnik linii papilarnych
Uchwyt do drzwi + Ekey dLine czytnik linii papilarnychUchwyt do drzwi + Ekey dLine czytnik linii papilarnych

31-01-2022

Uchwyt do drzwi + Ekey dLine czytnik linii papilarnych

     Systemy kontroli dostępu są funkcjonalnym elementem zastępującym klucze do drzwi. Czytnik linii papilarnych jest najwygodniejszy, ze względu na to, że wymaga najmniej od użytkownika. Nie trzeba pamiętać kodu do klawiatury, nie trzeba nosić transponder do czytnika RFID, wystarczy palec, który zawsze mamy przy sobie.
WALA poszerza swoją ofertę o kolejny biometryczny czytnik linii papilarnych, który zamontowany w uchwycie urzeka swoim designem. Ekey dLine jest kwintesencją idealnego symetrycznego minimalizmu. Posiada 4 segmentowy pierścień LED, który efektownie komunikuje etap pracy. Można regulować jasność podświetlenia lub je całkowicie wyłączyć.
     Najwygodniejszą opcją montażu czytnika jest umieszczenie go w uchwycie. Dzięki temu jednym ruchem ręki odblokowujemy drzwi odciskiem palca i od razu możemy je otworzyć. Ekey dLine pozwala zapisać standardowo 20 wzorów linii papilarnych, a w wersji rozszerzonej aż do 100. Można przypisać różne funkcje różnym palcom jak np. otwarcie drzwi - wskazującym palcem, otwarcie i zamknięcie bramy – kciukiem, oraz włączenie i wyłączenie oświetlenia palcem serdecznym, bądź inaczej wg własnego uznania. Wszystkie te funkcje mogą być obsługiwane przez jedno urządzenie.
     Czytnik linii papilarnych Ekey dLine jest kompatybilny z systemami Smart Home, również z Amazon Alexa, co pozwala nam otworzyć drzwi będąc w innym pomieszczeniu. Aplikacja Ekey Bionyx jest bardzo intuicyjnie zaprojektowana i ma wiele przydatnych funkcji, jak np. powiadomienie PUSH w momencie otwarcia drzwi np. gdy dzieci wróciły do domu. Umożliwia tworzenie harmonogramów dostępu, np. sprzątaczka w czwartki od 10-14. Aplikacja pracuje w 2 trybach: LOCAL łącząc się przez Bluetooth gdy jesteśmy w pobliżu lub COMFORT przy połączeniu przez WI-FI, co pozwala nam będąc jeszcze w pracy, otworzyć drzwi cioci, która przyjechała nieco wcześniej.
     Uchwyt do drzwi jest doskonałym rozwiązaniem, a wzbogacony o systemy kontroli dostępu, nie ma sobie równych. Elegancja, funkcjonalność, nowoczesność i ponadczasowość w jednym.  W których uchwytach WALA można zamontować czytnik linii papilarnych Ekey dLine?  ZOBACZ >>>

Przycisk w uchwycie
Przycisk w uchwyciePrzycisk w uchwyciePrzycisk w uchwyciePrzycisk w uchwyciePrzycisk w uchwyciePrzycisk w uchwycie

25-11-2021

Przycisk w uchwycie

Przycisk w uchwycie jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Działa jako dodatkowe zabezpieczenie drzwi i umożliwia ich otwieranie. Przycisk z reguły montujemy od spodu uchwytu, więc nie jest on widoczny na pierwszy rzut oka, aby go zobaczyć trzeba spojrzeć na uchwyt z perspektywy bocznej. Ktoś kto nie jest świadomy jego obecności nie otworzy drzwi. Ten układ sprawia też, że chwytając za pochwyt, można wygodnie użyć przycisku za pomocą palca wskazującego. Jeśli zostanie podłączony w odpowiedni sposób, może pełnić funkcję przycisku dzwonka. Jest kompatybilny z elektrozaczepami i elektro zasuwnicami większości producentów na rynku. Ta wersja przycisku jest budżetową tańszą wersją mikroprzełącznika i mikrosensora. Można go podłączyć w dwojaki sposób, jako świecący lub nieświecący.  Przycisk jest dostępny w wykończeniu stali nierdzewnej oraz aluminiowym - czarnym. Przyciski mogą być w rurach okrągłych, prostokątnych i kwadratowych. Tutaj są szczegóły

Gala Firm Rodzinnych - WALA na 3 miejscu w woj. śląskim

10-11-2021

Gala Firm Rodzinnych - WALA na 3 miejscu w woj. śląskim

Ranking Firm Rodzinnych Forbesa mocno przefiltrował Polskie przedsiębiorstwa. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z osiągniętego na Forum 3 miejsca na tle pozostałych firm Śląskich. To nagroda, która jest powodem do dumy. Spotkanie na IV Gali było nie tylko okazją do uhonorowania laureatów rankingu Najcenniejszych Polskich Firm Rodzinnych, ale także do rozmów na ważne i aktualne tematy. Dyskusje potwierdziły, że Polskie Firmy Rodzinne, dzięki unikalnym wartościom i umiejętnościom, pozostają silnym filarem polskiej gospodarki, co jest szczególnie ważne w obecnym czasie pełnym niepewności.

Diamentowy Certyfikat Rzetelności Płatniczej

02-11-2021

Diamentowy Certyfikat Rzetelności Płatniczej

Firma WALA po raz kolejny została nagrodzona CERTYFIKATEM RZETELNOŚCI PŁATNICZEJ. Dotyczy roku 2020 oraz 2021. Świadczy to o przemyślanym i trafnym zarządzaniu firmą, o mądrych decyzjach, o dbałości o pracowników, ponieważ bez nich firma nie ma szans się rozwijać. Powyższa nagroda jest efektem ciężkiej pracy, szacunku do klienta, powagi i doświadczenia. Certyfikat ten wskazuje bezsprzecznie, że firma WALA jest RZETELNYM kontrahentem z którym warto współpracować.

Nowości w zawiasach rolkowych
Nowości w zawiasach rolkowychNowości w zawiasach rolkowychNowości w zawiasach rolkowych

15-10-2021

Nowości w zawiasach rolkowych

Firma Wala rozszerzyła swoje portfolio o nowe rodzaje zawiasów rolkowych do wariantu zawiasu WR1R – jednorzędowego dołączył WR-2R – dwurzędowy, który jak sama nazwa wskazuje wyróżnia się dwoma rzędami mocowań. Ta różnorodność w ofercie zapewnia bardziej optymalny dobór zawiasów pod kątem sztywności, izolacyjności i ceny. Wraz z nową propozycją rolki firma wprowadza kilka zmian. Od teraz zawiasy rolkowe WR-1R, WR-2R sprzedawane będą jako częściowo złożone, co znacząco przyspieszy i uprości ich montaż na drzwiach. System mocowania na kontrpłytki, który wzmacnia sztywność zawiasu i „wybacza” ewentualne błędy obróbki. Idąc dalej zastosowano dodatkowe elementy izolacyjne w zawiasach, które pozytywnie wpływają na izolację termiczną konstrukcji. A dla podniesienia walorów wizualnych zawiasów rolkowych od teraz stosowane będą czarne śruby mocujące. 

Podstawowa różnica między WR-1R a WR-2R wynika z zestawu mocującego. Zawias rolkowy WR-2R posiada podstawę mocującą ościeżnicy jak i skrzydła drzwiowego z dwoma rzędami mocowań, co ma bardzo korzystny układ w przypadku drzwi otwieranych na zewnątrz. Pierwszy rząd mocowań jest w przekładce termicznej, a drugi rząd stabilnie osadzony w aluminium. Oba rzędy mocowań są zmontowane z kontrpłytką stalowo-tworzywową, która posiada tuleje stałe, co daje nam solidne i wytrzymałe mocowanie zawiasu.

Z zewnątrz zawiasy jednorzędowe i dwurzędowe nie różnią się między sobą, są subtelne, skromne i eleganckie. Pozwalają na dopasowanie wizualne do drzwi  oraz ościeżnicy za pomocą pełnej palety RAL, ANODY oraz sublimacji imitującej drewno. Niezawodne i wytrzymałe zawiasy rolkowe posiadają badania najwyższej klasy wytrzymałości co sprawia że mogą zostać stosowane w drzwiach ewakuacyjnych.

Rewizja w uchwytach z elektroniką
Rewizja w uchwytach z elektronikąRewizja w uchwytach z elektroniką

09-09-2021

Rewizja w uchwytach z elektroniką

Przedstawiamy Państwu nowoczesną technologię, która zdecydowanie sprawi, że montaż uchwytów z elektroniką na drzwiach od teraz będzie czystą przyjemnością.
Niegdyś kable od elektroniki, wystawały z drzwi, zwijały się, bywały zbyt długie, wymagały wielokrotnego przycinania i lutowania.
Od dziś te doświadczenia znikną dzięki rewizji w uchwytach, która umożliwia
ukrycie kostki łączącej oraz nadmiaru kabla w uchwycie !!!
Wtyczka łącząca która łączy kabelki z drzwi z kabelkami z uchwytu również bez trudu mieści się w okienku rewizyjnym co sprawia, że montaż uchwytu jest niebywale przyjemny i łatwy.
Okienko rewizji znajduje się od spodu pochwytu, jest wykonane bardzo precyzyjnie, dlatego w pozycji zamkniętej jest niemalże niewidoczne. Nie zaburza estetyki i elegancji antaby.

Zawias Ukryty uzyskał Złote Godło QI za Najwyższej Jakości Produkt

30-06-2021

Zawias Ukryty uzyskał Złote Godło QI za Najwyższej Jakości Produkt

Z dumą przekazujemy najnowsze dobre wieści, że nasz zawias ukryty jest niesamowity ! Został nagrodzony Złotym Godłem QI w programie Produkt Najwyższej Jakości Quality International 2021.
Kapituła Programu wysoko oceniła i nagrodziła działania związane z zaangażowaniem WALA Sp. z o.o. w doskonaleniem procedur zarządzania jakością, a także realizowaniem skutecznej polityki jakości z uwzględnieniem jej roli we wszystkich aspektach  działalności, a zwłaszcza w zakresie jakości produktów.

Klamka magnetyczna z zamkiem toaletowym

01-06-2021

Klamka magnetyczna z zamkiem toaletowym

Klamka magnetyczna przeznaczona jest do drzwi szklanych.

Blokada B1 czyli zamek toaletowy posiada również system bezpieczeństwa pozwalający otworzyć drzwi z zewnatrz.

W ofercie mamy również zaczepy oraz zawiasy do tafli szklanych. 

 

UWAGA nowe KLAMKI !
UWAGA nowe KLAMKI !UWAGA nowe KLAMKI !

19-04-2021

UWAGA nowe KLAMKI !

Z radością pragniemy zaprezentować Państwu nowe klamki H6 i H7
Piorunująco piękny, subtelny a jednocześnie silny design, oraz profesjonalne wykonanie sprawią, że każdy będzie zadowolony z wyboru.
Klamki doskonale sprawdzą się w każdym rodzaju drzwi,
w zastosowaniu zarówno domowym jak i firmowym. 
Koniecznie sprawdź szczegóły !
Teraz !
 

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

30-03-2021

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Szanowni Państwo,

Składając najszczersze życzenia świąteczne, 
pragniemy poinformować, że w dniach 02.04 – 05.04 nasza firma będzie nieczynna.
Prosimy o uwzględnienie tego faktu przy planowaniu realizacji zleceń i dostaw.

Jednocześnie miło nam oznajmić,
że po świętach szykujemy dla Państwa niespodziankę,
w naszej ofercie ukaże się nowa klamka . . . cdn. . .

 

Nowe warianty EKEY INTEGRA w naszej ofercie!
Nowe warianty EKEY INTEGRA w naszej ofercie!Nowe warianty EKEY INTEGRA w naszej ofercie!

23-03-2021

Nowe warianty EKEY INTEGRA w naszej ofercie!

- możliwość zapisania do 99 odcisków palców,
- możliwość sterowania od 1 do 3 funkcji - dom, brama, system alarmowy, 
- eleganckie i bezpieczne rozwiązanie do domu i do firmy,
- opcja podłączenia do systemu "inteligentny dom",
- montaż do uchwytów WALA serii Q  50x25,
- przyjazna administracja użytkownika,
- sprawdź naszą aktualną ofertę !

Nowy uchwyt D90!
Nowy uchwyt D90!Nowy uchwyt D90!

23-02-2021

Nowy uchwyt D90!

- klasyczny uchwyt serii D teraz w nowym wydaniu,
- uchwyt D90 dostępny w wariancie rury Ø45x25,
- wykonany ze stali nierdzewnej w gatunku 316,
- łączy prostotę z elegancją,
- idealnie wpasowuje się w panujące trendy,
- sprawdź szczegóły!

Firma Wala po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł Gazeli Biznesu 2020

28-01-2021

Firma Wala po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł Gazeli Biznesu 2020

Firma Wala po raz jedenasty znalazła się wśród przedsiębiorstw, które otrzymały prestiżowy tytuł Gazeli Biznesu 2020. Nagrodę przyznała redakcja dziennika gospodarczego „Puls Biznesu”- organizatora rankingu najbardziej dynamicznych, małych i średnich firm w Polsce. O miejscu na liście rankingowej decyduje istotny wzrost obrotów, osiągnięcie zysku w ciągu ostatnich lat oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych. To niezwykłe wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację i wiarygodność firmy.

Nowe uchwyty aluminiowe z tralką drewnianą!

13-01-2021

Nowe uchwyty aluminiowe z tralką drewnianą!

- uchwyty PA10D i PA45D w wariancie Ø30 i Ø40,
- wykonane z aluminium z możliwością lakierowania we wszystkich kolorach z palety RAL lub jako anodowane (anoda naturalna, anoda czarna),
- uchwyt wzbogaca tralka drewniana wykonana z dębu,
- sprawdź szczegóły!

Złoty Certyfikat dla firmy WALA

04-01-2021

Złoty Certyfikat dla firmy WALA

Firma Wala po raz kolejny otrzymała Certyfikat Wiarygodności Płatniczej. Nasza firma jest uczestnikiem Programu Rzetelna Firma od 2008roku. To niezwykłe wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację i wiarygodność firmy.

Zachęcamy do dalszej współpracy.

Nowy wariant uchwytów z grubą rysa!

04-11-2020

Nowy wariant uchwytów z grubą rysa!

- uchwyt aluminiowy z grubą rysą dostępny teraz również w wariancie QA90-F,
- możliwość wyboru kolorystycznego spośród trzech wariantów: anoda naturalna, anoda czarna oraz INOX (C-31),
- szeroki zakres wyboru rur, uchwytów anodowanych, odpowiadający potrzebą każdego klienta, 
- utrzymane w oryginalnej stylistyce i dostosowane do aktualnych potrzeb rynku,
- nowoczesny szlif wyróżniający się w każdym miejscu,
- pochwyty stanowią elegancki dodatek podkreślający atrakcyjność i estetykę drzwi,
- sprawdź nas!

Już niedługo w ofercie nowa klamka!

23-10-2020

Już niedługo w ofercie nowa klamka!

Z przyjemnością informujemy, że już niedługo w naszej ofercie pojawi się nowa klamka do drzwi aluminiowych.

Nowe możliwości uchwytów KA1
Nowe możliwości uchwytów KA1

09-09-2020

Nowe możliwości uchwytów KA1

- innowacyjne elementy wykończeniowe uchwytów KA1,
- możliwość zastosowania elektroniki: czytnik linii papilarnych, sensor dotyku, mikrosensor i mikroprzełącznik,
- do wyboru wariant umieszczenia mikroprzełącznika - widoczny i ukryty,
- nowoczesny design połączony z komfortem użytkowania,
- precyzyjne wykonanie,
- jakość, nowoczesność i komfort użytkowania w jednym,
- sprawdź nas!

Nowa klamka magnetyczna!

14-07-2020

Nowa klamka magnetyczna!

Nowa klamka magnetyczna do tafli szklanej!
- dostępna w dwóch wariantach rękojeści H4 i H5,
- do wyboru klamka o szerokości: 26, 32, 36 i 40mm,
- możliwość dopasowania kolorystycznego z szerokiej gamy palety RAL lub anodowane.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Certyfikat wiarygodności biznesowej 2019

06-07-2020

Certyfikat wiarygodności biznesowej 2019

Nieprzerwanie od 2010 roku firmie Wala przyznawany jest Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, potwierdzający wysoką stabilność finansową i zaufanie w biznesie. Kolejny Certyfikat przyznano firmie Wala za miniony 2019rok.

Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

Uchwyty aluminiowe z grubą rysą już dostępne!

16-06-2020

Uchwyty aluminiowe z grubą rysą już dostępne!

Nowe uchwyty PA-F oraz QA-F!

- PA10-F i PA45-F w wariancie Ø30 i Ø40,
- QA10-F, QA45-F, QA45RX-F w wariancie 40x20 i 40x40,
- QA10RX-F w wariancie 40x40,
- uchwyty dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: anoda naturalna, anoda czarna oraz INOX (C-31),
- nowoczesny szlif.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Uchwyty serii D już w ofercie!

23-03-2020

Uchwyty serii D już w ofercie!

Nowe uchwyty serii D: DP10, DP10-S2, DP10R, DP10R-S2, DP45, DP45-S2, DP45R, DP45R-S2, DQ10, DQ10-S2, DQ10R, DQ10R-S2, DQ45, DQ45-S2, DQ45R, DQ45R-S2, DQS.

Uchwyty serii D wykonane ze stali nierdzewnej w gatunku 316, o rurze Ø45x25.
Wytwarzane są w wymiarach: L=150- 2100 Xmax=1300
Uchwyt DQS ma wymiary: X=830mm, L=960mm, C=40mm, Ø45x25.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Kolejny raz Firma Wala laureatem prestiżowych nagród

03-01-2020

Kolejny raz Firma Wala laureatem prestiżowych nagród

Redakcja pisma gospodarczego Puls Biznesu w popularnym rankingu po raz dziesiąty uhonorowała firmę Wala prestiżową nagrodą „ Gazela Biznesu 2019”. Pozycja na liście Gazel zależy od osiągniętych wyników, a konkretnie od wypracowanego w ciągu ostatnich lat przyrostu obrotu.

Wala należy również do elitarnego grona Diamentów Forbesa 2020 – firm najszybciej zwiększających swoją wartość w naszym kraju.

Już niedługo w ofercie rolka jednorzędowa!

26-11-2019

Już niedługo w ofercie rolka jednorzędowa!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już niebawem w Naszej ofercie pojawi się nowa rolka jednorzędowa.

Certyfikat wiarygodności biznesowej 2018

23-07-2019

Certyfikat wiarygodności biznesowej 2018

Firmie Wala przyznano za kolejny miniony rok 2018 Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, potwierdzający nieprzerwanie od 2010 roku wysoką stabilność finansową i zaufanie w biznesie.

Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

 

Kolejna nagroda dla firmy Wala

18-06-2019

Kolejna nagroda dla firmy Wala

Firma Wala po raz kolejny otrzymała Certyfikat Wiarygodności Płatniczej. Nasza firma jest uczestnikiem Programu Rzetelna Firma od 2008roku. To niezwykłe wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację i wiarygodność firmy.

Zachęcamy do dalszej współpracy.

Firma Wala po raz kolejny laureatem prestiżowej nagrody

07-02-2019

Firma Wala po raz kolejny laureatem prestiżowej nagrody

Firma Wala po raz dziewiąty znalazła się wśród przedsiębiorstw, które otrzymały prestiżowy tytuł Gazeli Biznesu 2018. Nagrodę przyznała redakcja dziennika gospodarczego „Puls Biznesu”- organizatora rankingu najbardziej dynamicznych, małych i średnich firm w Polsce. O miejscu na liście rankingowej decyduje istotny wzrost obrotów, osiągnięcie zysku przez trzy pełne lata oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych. To niezwykłe wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację i wiarygodność firmy.

Wala po raz kolejny dołączyła również do elitarnego grona Diamentów Forbesa 2019 - polskich firm, o największym wzroście wartości przedsiębiorstwa.

Certyfikat wiarygodności biznesowej 2017

12-06-2018

Certyfikat wiarygodności biznesowej 2017

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny przyznany nam został Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za wysoką stabilność finansową.

Zapraszamy do dalszej współpracy.

Kolejny raz Firma Wala laureatem prestiżowych nagród

20-02-2018

Kolejny raz Firma Wala laureatem prestiżowych nagród

Redakcja pisma gospodarczego Puls Biznesu w popularnym rankingu po raz ósmy uhonorowała firmę Wala prestiżową nagrodą „ Gazela Biznesu 2017”. Pozycja na liście Gazel zależy od osiągniętych wyników, a konkretnie od wypracowanego w ciągu ostatnich lat przyrostu obrotu. Wala należy również do elitarnego grona Diamentów Forbesa 2018 – firm najszybciej zwiększających swoją wartość w naszym kraju. Kolejny wyróżnienie za dynamiczny i efektywny rozwój przyznał firmie Instytut Europejskiego Biznesu w jubileuszowej XII edycji konkursu Gepard Biznesu 2017.

 

Certyfikat wiarygodności biznesowej 2016

31-05-2017

Certyfikat wiarygodności biznesowej 2016

Firmie Wala przyznano za kolejny miniony rok 2016 Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, potwierdzający nieprzerwanie od 2010 roku wysoką stabilność finansową i zaufanie w biznesie.

Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

Firma Wala od lat laureatem prestiżowych nagród

28-02-2017

Firma Wala od lat laureatem prestiżowych nagród

Firma Wala po raz siódmy znalazła się wśród przedsiębiorstw, które otrzymały prestiżowy tytuł Gazeli Biznesu 2016. Nagrodę przyznała redakcja dziennika gospodarczego „Puls Biznesu”- organizatora rankingu najbardziej dynamicznych, małych i średnich firm w Polsce. O miejscu na liście rankingowej decyduje istotny wzrost obrotów, osiągnięcie zysku przez trzy pełne lata oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych. To niezwykłe wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację i wiarygodność firmy.

Po raz kolejny firma dołączyła również do zaszczytnego grona Diamentów Forbesa 2017 - polskich firm, o największym wzroście wartości przedsiębiorstwa. Organizatorem rankingu jest miesięcznik Forbes we współpracy z wywiadownią gospodarczą Bisnode Polska . To drugie obok Gazeli Biznesu wyróżnienie dla Spółki Wala za osiągnięte wyniki finansowe otrzymane w ostatnim czasie.

Uzyskanie prestiżowych nagród jest niezwykle cenne, gdyż świadczy o nieustannym rozwoju i potwierdza mocną pozycję firmy Wala na rynku.

Certyfikat wiarygodności biznesowej 2015

22-07-2016

Certyfikat wiarygodności biznesowej 2015

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że po raz kolejny został nam przyznany Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za najwyższą ocenę stabilności za rok 2015.

Zapraszamy do dalszej współpracy.

Ocena zgodności WE dla uchwytów z elektroniką

11-07-2016

Ocena zgodności WE dla uchwytów z elektroniką

Pragniemy poinformować, że nasze uchwyty z elektroniką zostały sprawdzone pod kątem zgodności z Polskimi Normami i Dyrektywą Maszynową i zostały w pełni dopuszczone do eksploatacji z nadaniem oznaczenia CE na wyrobie. W dziale do pobrania pełna ocena zgodności. Zapraszamy do kontaktu i zachęcamy do kupowania naszych wyrobów.

WALA laureatem prestiżowych nagród

11-05-2016

WALA laureatem prestiżowych nagród

Redakcja pisma gospodarczego Puls Biznesu w popularnym rankingu po raz szósty uhonorowała firmę Wala prestiżową nagrodą „ Gazela Biznesu 2015”. Pozycja na liście Gazel zależy od osiągniętych wyników, a konkretnie od wypracowanego w ciągu ostatnich lat przyrostu obrotu. Wala należy również do elitarnego grona Diamentów Forbesa 2016 – firm najszybciej zwiększających swoją wartość w naszym kraju. Kolejny wyróżnienie za dynamiczny i efektywny rozwój przyznał firmie Instytut Europejskiego Biznesu w jubileuszowej X edycji konkursu Gepard Biznesu 2015, oraz tytuły Efektywna Firma i Mocna Firma Godna Zaufania.

Zawias do tafli szklanej WTA i WTB - raport z badań

20-03-2016

Zawias do tafli szklanej WTA i WTB - raport z badań

Z radością pragniemy poinformować, że do grona produktów klasyfikowanych WALA, dołączył zawias do tafli szklanej WTA oraz WTB. Pełny raport z badań znajduje się w dziale do pobrania, a obok strona tytułowa z klasyfikacją.

Certyfikat stałości właściwości użytkowych - aktualizacja 07.03.2016

07-03-2016

Certyfikat stałości właściwości użytkowych - aktualizacja 07.03.2016

W dziale do pobrania jest już dostępny najnowszy certyfikat stałości właściwości użytkowych poszerzony o nowe produkty firmy WALA.

Certyfikat stałości właściwości użytkowych

25-11-2015

Certyfikat stałości właściwości użytkowych

Pragniemy poinformować, że można już pobrać najnowszy certyfikat ITB stałości właściwości użytkowych, wzbogacony o możliwość zastosowania naszego zawiasu rolkowego WR w drzwiach przeciwpożarowych i w drzwiach na drogach ewakuacyjnych. Zachęcamy do stosowania zawiasu rolkowego w nowych typach zabudowy przeciwpożarowej.

Aprobata techniczna ITB na uchwyty drzwiowe WALA

20-11-2015

Aprobata techniczna ITB na uchwyty drzwiowe WALA

W dziale do pobrania znajduje się pełny raport Aprobaty Technicznej Instytutu Techniki Budowalnej dla uchwytów drzwiowych WALA. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

 

Certyfikat wiarygodności finansowej

24-07-2015

Certyfikat wiarygodności finansowej

Pragniemy poinformować, że firma WALA otrzymała nowy Certyfikat Wiarygodności Finansowej na podstawie danych finansowych za rok 2014.

Certyfikat zgodności WE

24-06-2013

Certyfikat zgodności WE

IFT ROSENHEIM - badanie zawiasu rolkowego

28-05-2013

IFT ROSENHEIM - badanie zawiasu rolkowego

Certyfikat zgodności WE

17-02-2011

Certyfikat zgodności WE

Zgodnie z Dyrektywą dotyczącą wyrobów Budowlanych Rady Wspólnot Europejskich nr 89/106/EWG z dnia 21 grudnia 1988 roku, stwierdza się, że ZAWIASY CZOPOWE PRZYKRĘCANE WALA DO DRZWI NA DROGACH EWAKUACYJNYCH produkowane i wprowadzane do obrotu przez firmę Wala Sp. z o. o. w którym producent wdrożył zakładową kontrole produkcji i prowadzi badania próbek pobranych w tym zakładzie zgodnie z planem badań. Jednostka notyfikowana – Instytut Techniki Budowlanej – przeprowadziła wstępne badania typu w celu określenia właściwości wyrobu oraz wstępną inspekcję zakładowej kontroli produkcji. Niniejszy certyfikat potwierdza, że producent spełniamy wszystkie wymagania dotyczące oceny zgodności i wyrób posiada własności użytkowe opisane w załączniku ZA normy EN 1935:2002 + zmiana EN 1935:2002/AC:2003

IFT ROSENHEIM - badanie

17-02-2011

IFT ROSENHEIM - badanie

Rygiel nawierzchniowy badanie typu

15-07-2011

Rygiel nawierzchniowy badanie typu

Rygiel wpuszczany badanie typu

15-07-2011

Rygiel wpuszczany badanie typu

Raport z badan zawias WS 2-skrz

20-07-2011

Raport z badan zawias WS 2-skrz

Raport z badan zawias WS 3-skrz

20-07-2011

Raport z badan zawias WS 3-skrz

Raport z badań zawias WX 2 i 3-skrz

20-07-2011

Raport z badań zawias WX 2 i 3-skrz

Raport z badań klamka

20-07-2011

Raport z badań klamka

Raport z badań zawias SWW 2-skrz

20-07-2011

Raport z badań zawias SWW 2-skrz

Raport z badań zawias SWW 3-skrz

20-07-2011

Raport z badań zawias SWW 3-skrz

Kontakt

Wala Spółka z o.o. - Producent okuć do drzwi

mail: wala@wala.pl

 43-365 Wilkowice, ul.Parkowa 16, Polska

Telefony

Tel.: +48 33 827 23 90
Tel.: +48 691 80 30 10 
GSM: +48 725 70 80 30 
Tel.: +48 33 827 23 90 (92-99)
Fax.: +48 33 827 23 91

Doradca techniczno-handlowy

Tel.: +48 33 827 23 95
Tel.: +48 33 443 42 69
GSM: +48 607 686 157
GSM: +48 726 507 050

 

Dział sprzedaży tereny północne

Sebastian Imielski
Tel.: +48 33 443 22 03
GSM: +48 726 80 70 60

Katarzyna Zoń
Tel.: +48 33 443 22 04
GSM: +48 726 80 70 70 

Dział sprzedaży tereny południowe

Natalia Jakubiec
Tel.: +48 33 443 22 02
GSM: +48 726 80 70 50 

Adam Adamiec
Tel.: +48 33 443 22 01
GSM: +48 721 80 20 80

Napisz do nas

Zanim wyślesz formularz zapoznaj się z informacją o Administratorze danych osobowych oraz z zasadami przetwarzania danych osobowych.
Twoja zgoda jest dobrowolna, jest jednak niezbędna abyśmy mogli się z Tobą kontaktować wybraną drogą elektroniczną. Jeśli nie wyrazisz zgody, nie będziemy mogli kontaktować się z Tobą w wybrany przez Ciebie sposób.
Zanim wyślesz formularz kontaktowy zapoznaj się z naszą "Polityką prywatności".


 

Partnerzy

 

WALA Sp. z o.o. to czołowy Polski producent okuć do drzwi.
Działamy na rynku nieprzerwanie od 1980 roku,
nieustannie poszerzając swoją ofertę o nowe produkty.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy w zakresie technologii,
tworzymy nowatorskie projekty oraz dbamy o ich precyzyjne wykonanie.
Stawiamy na nowoczesny design, jakość, funkcjonalność i wysoką technologię. 
Oferta naszej firmy obejmuje okucia do drzwi w pełnej gamie.
Stworzymy dla Ciebie uchwyt, rygiel, okucia do szkła, zawiasy,
może być też klasyczna klamka, gałka, szyld, oraz nowoczesne rozwiązanie,
czyli systemy kontroli dostępu wkomponowane w uchwyt.
Produkcja odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii
stosowanych w tej gałęzi przemysłu,przy użyciu materiałów najwyższej jakości,
oraz z dbałością o szczegóły wykonania każdego produktu i komponentu.
Rozwiązania stosowane w produkowanych przez firmę wyrobach
podlegają specjalistycznym badaniom prowadzonym przez instytucje naukowe,
a także są chronione prawem patentowym.
Nasze produkty posiadają europejski certyfikat jakości CE.
Firma co rok jest laureatem istotnych i wysoko cenionych nagród biznesowych
świadczących o wiarygodności i rzetelności
oraz uzyskuje międzynarodowe certyfikaty dla produktów najwyższej jakości.