Zawiasy do drzwi

Zobacz ofertę

Uchwyt do drzwi

Zobacz ofertę

Systemy kontroli dostępu

Zobacz ofertę

Klamka / Gałka / Szyld

Zobacz ofertę

Rygiel do drzwi

Zobacz ofertę

Okucia do szkła

Zobacz ofertę

Klamka / Gałka / Szyld

Kwestia klamek drzwiowych i ich wybór to zagadnienie zawsze aktualne. Pomimo swojego pozornie, niewielkiego znaczenia, klamki pełnią istotną funkcję zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. W kontekście projektowania idealnych przestrzeni, architekci przykładają ogromną wagę do wyboru odpowiednich elementów wyposażenia, takich jak klamki drzwiowe, gałki, czy szyldy. Wybór idealnej klamki to nie tylko kwestia zwykłej praktyczności – to decyzja wpływająca na estetykę, styl i praktykę całego projektu. Wybór odpowiedniej klamki dopasowanej do wnętrza to wbrew pozorom nie jest taka prosta sprawa.

 

KLAMKI DO DRZWI WALA

Klamka może mieć najrozmaitsze kształty, design prosty i ekskluzywny lub miękko wymodelowany wpasowujący się w dłoń. W kontekście wyboru klamki, istotnym aspektem jest również dobór odpowiedniego szyldu. Długość szyldu ma wpływ na sposób, w jaki prezentuje się na drzwiach. Szyld może być krótki, co oznacza, że jest to bardziej minimalistyczne rozwiązanie, lub długi, co nadaje mu bardziej elegancki wygląd. Wybór długości zależy często od ogólnego stylu wnętrza i preferencji estetycznych.  Szyld może mieć różne kształty i rozmiary, a więc może być szeroki, wąski. Wybór zależy od indywidualnych upodobań i projektu drzwi. 

Kolejnym ważnym etapem w procesie wyboru okuć drzwiowych jest decyzja dotycząca konkretnego rodzaju konfiguracji. Wybór między klamko-klamka, klamko-gałka, a może klamko-uchwyt może mieć znaczący wpływ na funkcjonalność i estetykę drzwi oraz całego wnętrza. Klamki drzwiowe odgrywają kluczową rolę w codziennym funkcjonowaniu. W wielu miejscach, gdzie drzwi są intensywnie eksploatowane ze względu na częste otwieranie i zamykanie, klamki do drzwi muszą sprostać wyjątkowo wysokim standardom wytrzymałości i funkcjonalności.

Niezależnie od tego, czy mówimy o klamkach drzwiowych wewnętrznych, czy tych umieszczonych na zewnątrz budynków, stają one w obliczu różnorodnych wyzwań. Czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz i promieniowanie UV, oraz zmienne temperatury mogą wpływać na ich trwałość. Dodatkowo, częste użytkowanie i konieczność regularnego czyszczenia niosą ze sobą ryzyko mechanicznych uszkodzeń. W związku z tym, niezbędne jest zastosowanie materiałów najwyższej jakości oraz sprawdzonych technologii, które zapewnią, że klamki do drzwi będą nie tylko estetyczne, ale także trwałe i niezawodne. Dlatego dokładna analiza wyboru klamek  jest niezwykle istotna, aby spełnić wyjątkowe wymagania dotyczące trwałości i funkcjonalności. Klamka WALA to estetyczny i solidny wybór.

W ofercie są także dedykowane klamki Wala do szkła - magnetyczne. Mają one przeznaczenie do drzwi ze szkła hartowanego. Zależnie od konstrukcji drzwi, do wyboru klamki i zaczepy występują dla połączeń tafla-tafla lub tafla-ościeżnica.

KLAMKA DO DRZWI WEWNĘTRZNYCH — BIŻUTERIA TWOICH DRZWI

Szalenie ważną rolę odgrywa wykończenie klamki, czyli kolokwialnie mówiąc kolor. WALA udostępnia bardzo szeroki wachlarz wykończeń okuć do drzwi. Zawierający takie opcje jak: lakierowanie farbami proszkowymi w kolorach pełnej palety RAL, a także INOX. Czarna klamka prezentuje się poWALAjąco szczególnie w nowoczesnych wnętrzach loftowych. Matowa, szlifowana, przyjemna w dotyku i futurystyczna staje się standardem naszych czasów. Bardziej uniwersalna — naturalna srebrna lub powłoka INOX świetnie wkomponują się w niemalże każde wnętrze. Na drzwiach ekskluzywnych najlepiej wyglądać będzie złota klamka w bogatym kolorze — anoda złoty elektropoler. Wszystkie odcienie palety RAL umożliwiają perfekcyjne dopasowanie klamki do pozostałych okuć do drzwi. 

Klamki do drzwi zewnętrznych mogą być stosowane również do drzwi wewnętrznych. W ostatnim czasie sporą popularność zdobyło szkło, szklane drzwi, ściany ze szkła, całe budynki z tafli szklanej. Podążając za nowoczesnymi trendami, dołączyliśmy do oferty magnetyczną klamkę do szklanych drzwi. A wychodząc jeszcze dalej, oferujemy również klamkę magnetyczną do szkła wyposażoną w zamek toaletowy. 

 

KLAMKA WALA MODEL 3D — WSPARCIE W PROJEKTOWANIU WNĘTRZ

Wpływ klamek do drzwi na ostateczny wygląd i funkcjonalność wnętrza jest niezaprzeczalny. Jednakże wybór odpowiednich klamek może być procesem czasochłonnym i wymagającym. Dlatego, z myślą o architektach i projektantach, udostępniamy modele 3D klamek WALA.

Modele 3D klamek pozwalają na szybkie i efektywne zrozumienie, jak dany model klamki będzie współgrać z projektem. Dzięki tej innowacyjnej możliwości, projektanci mogą podejmować kluczowe decyzje dotyczące doboru klamek już we wczesnym etapie projektu. To z kolei przekłada się na oszczędność czasu i środków finansowych oraz gwarantuje spójność w designie. Dokładnie przygotowane modele 3D umożliwiają płynne włączenie klamek do projektu, zapewniając architektom nieocenione wsparcie w procesie projektowania. To narzędzie, które ułatwia podejmowanie decyzji oraz pozwala na stworzenie wnętrza, które zarówno spełnia najwyższe standardy estetyczne, jak i funkcjonalne.

 

CO ZAMIAST KLAMKI DO DRZWI? GAŁKA DO DRZWI, CZYLI MINIMALISTYCZNA ALTERNATYWA

Gałka do drzwi stanowi wyjątkową alternatywę dla tradycyjnych klamek. W naszej ofercie znajdują się gałki nieruchome, które mogą być wykorzystane zarówno w konfiguracji klamko-gałka, jak i gałko-gałka.

Opcja klamko-gałka jest idealnym rozwiązaniem, gdy dążymy do ograniczenia dostępu tylko dla osób posiadających odpowiedni klucz. Często stosuje się je na drzwiach wewnątrzklatkowych w blokach mieszkalnych oraz w zabudowie wielorodzinnej. Wewnętrzna strona drzwi wyposażona jest w tradycyjną klamkę, a zewnętrzna w gałkę. Dzięki temu dostęp do mieszkania jest możliwy tylko dla domowników posiadających klucz lub znających kod dostępu, który zwolni elektrozaczep.

Gałka do drzwi to klasyczna i minimalistyczna forma okucia, która pełni funkcję otwierania skrzydła drzwiowego. To rozwiązanie łączy w sobie estetykę i prostotę, co czyni je doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie minimalistyczny design oraz funkcjonalność.

 

Kontakt

Wala Spółka z o.o. - Producent okuć do drzwi

mail: wala@wala.pl

 43-365 Wilkowice, ul.Parkowa 16, Polska

Telefony

Tel.: +48 33 827 23 90
Tel.: +48 691 80 30 10 
GSM: +48 725 70 80 30 
Tel.: +48 33 827 23 90 (92-99)
Fax.: +48 33 827 23 91

Doradca techniczno-handlowy

Tel.: +48 33 827 23 95
Tel.: +48 33 443 42 69
GSM: +48 607 686 157
GSM: +48 726 507 050

 

Dział sprzedaży tereny północne

Sebastian Imielski
Tel.: +48 33 443 22 03
GSM: +48 726 80 70 60

Katarzyna Zoń
Tel.: +48 33 443 22 04
GSM: +48 726 80 70 70 

Dział sprzedaży tereny południowe

Natalia Jakubiec
Tel.: +48 33 443 22 02
GSM: +48 726 80 70 50 

Adam Adamiec
Tel.: +48 33 443 22 01
GSM: +48 721 80 20 80

Napisz do nas

Zanim wyślesz formularz zapoznaj się z informacją o Administratorze danych osobowych oraz z zasadami przetwarzania danych osobowych.
Twoja zgoda jest dobrowolna, jest jednak niezbędna abyśmy mogli się z Tobą kontaktować wybraną drogą elektroniczną. Jeśli nie wyrazisz zgody, nie będziemy mogli kontaktować się z Tobą w wybrany przez Ciebie sposób.
Zanim wyślesz formularz kontaktowy zapoznaj się z naszą "Polityką prywatności".


 

Partnerzy

 

WALA Sp. z o.o. to czołowy Polski producent okuć do drzwi.
Działamy na rynku nieprzerwanie od 1980 roku,
nieustannie poszerzając swoją ofertę o nowe produkty.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy w zakresie technologii,
tworzymy nowatorskie projekty oraz dbamy o ich precyzyjne wykonanie.
Stawiamy na nowoczesny design, jakość, funkcjonalność i wysoką technologię. 
Oferta naszej firmy obejmuje okucia do drzwi w pełnej gamie.
Stworzymy dla Ciebie uchwyt, rygiel, okucia do szkła, zawiasy,
może być też klasyczna klamka, gałka, szyld, oraz nowoczesne rozwiązanie,
czyli systemy kontroli dostępu wkomponowane w uchwyt.
Produkcja odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii
stosowanych w tej gałęzi przemysłu,przy użyciu materiałów najwyższej jakości,
oraz z dbałością o szczegóły wykonania każdego produktu i komponentu.
Rozwiązania stosowane w produkowanych przez firmę wyrobach
podlegają specjalistycznym badaniom prowadzonym przez instytucje naukowe,
a także są chronione prawem patentowym.
Nasze produkty posiadają europejski certyfikat jakości CE.
Firma co rok jest laureatem istotnych i wysoko cenionych nagród biznesowych
świadczących o wiarygodności i rzetelności
oraz uzyskuje międzynarodowe certyfikaty dla produktów najwyższej jakości.